b:include data='blog' name='google-analytics'/>

niedziela, 1 maja 2011

Primula x margotae 'Garryarde Guinevere'

Prześliczny mieszaniec o bardzo ciekawej kolorystyce. Listki ciemne oliwkowo-zielone, z purpurowym odcieniem oraz purpurowe pędy kwiatowe kontrastują z  białymi, zaróżowionymi delikatnymi różowymi żyłkami, płatkami kwiatów. Poza tym jest to niezbyt kłopotliwy pierwiosnek, dość ładnie się rozrasta, nie rośnie wstecz. Liczę po cichu, że przekaże swoje geny jakiemuś zawiązującymi nasiona sąsiadowi, sam niestety jest bezpłodny.
4 komentarze:

 1. U mnie w tym roku mizernie rusza, kwitnie jednym kwiatkiem. Ładna kępka.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja swoje w ubiegłym roku rozsadzałam. Chyba na dobre im to wyszło, bo widzę, że nabrały wigoru. Niektóre pełne chciały już rosnąć wstecz a teraz są takie....świeże :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecudny pierwiosnek, bardzo lubiany w Anglii. Widzę, że rośnie w Polcse - cieszę się bardzo.
  Przeglądając Twojego bloga dochodzę do wniosku, że mamy podobny gust jeśli chodzi o rośliny. Uwielbiam rośliny leśne i dzikie. Fajnie, że nie jestem sama ...
  Pozdrawiam, Kasia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecudny i bardzo wdzięczny pierwiosnek, przyrasta, nie znika nie wiadomo dlaczego. Przynajmniej ja nie mam z nim problemu. Powolutku w Polsce pojawiają się coraz ciekawsze odmiany. Myślę, że my, pasjonaci roślin, ogrodów bardzo zyskaliśmy na otwarciu granic :) Ja już powolutku pracuję na kolejnymi prymulkami niedostępnymi u nas w sprzedaży :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...