b:include data='blog' name='google-analytics'/>

niedziela, 31 lipca 2011

Jeżówka 'Hot Papaya' (Echinacea)

Dziwna sprawa z tą odmianą. Dostałam w ubiegłym roku sadzonkę Hot Papaya, posadziłam, a wiosną w szale zakupów zapędziłam się i znów ją zamówiłam. Rosną obok siebie dwie i... różnią się kolorem płatków. Jedna ma ciemnoczerwone, druga z wyraźnym ceglastym odcieniem. Pomijam przejściowe odcienie, rozwijające się kwiaty tej odmiany są na początku pomarańczowe, porównuję dojrzałe kwiaty...dziwne, dziwne. Ciekawe jak w przyszłym roku będzie to wyglądało.
8 komentarzy:

 1. Nigdy w życiu nie miałam żadnej jeżówki ... Ale jak patrzę na Wasze odmiany, to "choruję" na niektóre. Już przeglądałam ofertę w internecie, są "cuda na kiju", ale ceny też są oszałamiające jak na bylinę ... Niemniej powtarzam: są PIĘKNE !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Są drogie jak diabli...te licencje pewnie są takie powalające. Zawsze można poczekac aż się porozrstają w ogrodach i się powymieniać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze się chociaż mnożą ? I czy nie zjadają ich ślimaki ? I jeszcze jedno: ten sklep "obok" wart polecenia ? - ciekawą mają ofertę ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie wiem jak będą się mnożyć, dopiero je testuję. Ślimaki jeszcze nie grasują tam gdzie one rosną, więc nie wiem czy im smakują. Sklep tak, wart polecenia, byle czego bym tu nie reklamowała. Większość jeżówek mam od nich, wszytskie z kwiatami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam Hot Papaya... zaczyna kwitnąć, ale moja ma płatki pomarańczowe... czekam aż będą ogniste...

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jestem ciekawa jak jest z ich długowiecznością. Gdzieś spotkałam informację, że nie lubią dzielenia więc trzeba by przetestować na jednej odmianie, póki co nie ma jeszcze co dzielić :)
  Ślimaków na jeżówkach nie spotkałam, po tych deszczach pojawiły się ale siedzą na liliowcach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ją drugi rok i niestety prognozy złe. Owszem, zanotowałam minimalny rozrost, ale roślina jest w sumie marniejsza- mniejsze liście i kwiaty. Być może jest za mokro i za mało słońca, ale starszym odmianom jakoż to nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jednym rośnie innym nie. Ja czekam i zobaczę co z tego wyrośnie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...