b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 9 grudnia 2011

Tradescantia x andersoniana 'Bilberry Ice'

Swego czasu posadziłam w ogrodzie kilka trzykrotek w kilku kolorach. Odmiany zaczęły się mieszać, siać, wyrosło sporo siewek kwitnących w innych odcieniach niż pierwsze posadzone. Fajnie, miło jest gdy wyrasta coś nowego, ale w przypadku tego gatunku w pewnym momencie przestaje to być miłe i szczęśliwy posiadacz mieszanki trzykrotek przestaje być szczęśliwym. Nie ma co owijać w bawełnę, to prawie chwast, o ładnych kwiatach, ale nie zawsze o ładnym pokroju. Zbyt długie pędy się wykładają, siewki trudno wyplewić i po prostu, od pewnego czasu, zwalczam je bezlitośnie.
Takiego problemu nie ma z tą odmianą. Jest dość niska, więc nie kładzie się. Chyba niezbyt obficie się wysiewa, o ile w ogóle się wysiewa, ale jest jedno ale. Bardzo słabo rośnie. Po kilku latach mam ciągle małą kępkę, która dość topornie startuje wiosną i do tej pory nie pokazała swego uroku, szukam dla niej lepszego miejsca, bo widywałam piękne zdjęcia, pięknych gęstych kęp Billberry Ice, nie wiem czego jej brakuje.


6 komentarzy:

 1. Mi trzykrotki bardzo się podobają, lecz niestety ich niekontrolowany rozrost powoduje, że od paru lat regularnie je tępię na ogrodzie i jak do tej pory mi się to nie udało. Nie wiem czy zaryzykowałabym z nową odmianą.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku zobaczę ile i czy wyrosły siewki obok niej. Do tej pory nic takiego się nie działo. Myślę, że z tą odmianą można zaryzykować :)
  A tępienie ich, wrrrr....trzymają się mocno, prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja mama ma trzykrotkę, ale nigdy nie wspominała o siewkach, może dlatego że rośnie ona przy oczku wodnym a podłoże wokół obsypane jest kamieniami

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam, ale skoro to takie agresywne, to znać nie chcę. Mam dosyć problemów z karmnikiem ościstym, nieopatrznie posadzonym kilka lat temu. Teraz jest wszędzie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. No cóż, ze smutkiem przyznaję, że swoją trzykrotkę również potraktowałam po macoszemu ;- ) za łeb i won, chyba się na żadną już nie skuszę

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...