b:include data='blog' name='google-analytics'/>

niedziela, 22 kwietnia 2012

Magnolia 'Leonard Messel'

Magnolie w czasie kwitnienia są zjawiskowe. Spore drzewka obsypane dużymi kwiatami, to taki sympatyczny powiew egzotyki w naszych ogrodach, w przypadku tej odmiany, bardzo odpornej egzotyki. Nie spodziewałam się, że moja będzie tak szybko rosła, w tym roku będę musiała ją podkasać, bo zarasta rosnącego obok klona palmowego, ale to po kwitnieniu, teraz trzeba nacieszyć się kwiatami :)
Szkoda, że nie mam kilku hektarów ziemi, chciałabym pospacerować sobie aleją obrośniętą kwitnącymi magnoliami na końcu, której rósłby zagajnik z cyprysików nutkajskich a dokładnie ich płaczących odmian....bajka :)
Dlaczego tak mało tych drzew u nas. Są odporne, nie sprawiają kłopotów. Nie wiem do ilu metrów docelowo dorasta ta odmiana, ale chyba jest niższa niż topole, klony itp. katowane potem przez służby zieleni, aż zęby bolą, bo wyrosły za wysoko i rzucają zbyt dużo cienia.

3 komentarze:

 1. Piękna magnolia, ja czekam aż moja rozkwitnie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie kwitnie magnolia, zawsze podziwiam jej delikatne kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam magnolie i czekam co roku na ich kwitnienie. Nie wiem czy moja będzie cieszyć mnie kwiatami, coś mi się wydaję, że nie. Gdybym miała duży ogród pewno nie jedna by tam rosła, ale tak nie jest. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...