b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 30 maja 2012

Clematis 'Frau Susanne'

W moim ogrodzie rosło kilka powojników. Pozostawione, w sumie, same sobie, byle jak posadzone, nienawożone, słabo rosły, ale jakoś sobie radziły. Zauroczona jednak pięknymi zdjęciami w internecie zapragnęłam romantycznych osłon na ścianach, kwitnących słupków na rabatach, gęsto obrośniętych siatek lub upstrzonych iglaków. Kupiłam trochę nowych pnączy i jeśli nic złego się nie stanie dokupię jeszcze. Wybór jest ogromny, a ja staram się sadzić odmiany należące do różnych grup. Z naciskiem na włoskie, wielkokwiatowe późno lub wcześnie kwitnące. Jeśli dobrze się u mnie poczują, za dwa, trzy lata powinny wyglądać już efektownie, długa droga, ale warto :)
Na pierwszy ogień idzie japońska odmiana 'Frau Susanne'. Urzekł mnie kształt jej płatków, które są dość długie, malowniczo pofalowane, prawie białe pośrodku, cieniowane, do średniego różu na brzegu. Niewiele więcej mogę o nim powiedzieć, tak jak o pozostałych moich nowościach. W tym roku będą głównie zbliżenia kwiatów, a reszta wiadomości w latach następnych.

Clematis 'Frau Susanne'

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa odmiana:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię clematisy i mam ich sporo, chociaż grzyb je od czasu chce je dorwać. Mam na płocie i na pergoli, gdzie są 4 odmiany i ślicznie to wygląda, gdy wszystko kwitnie. Twój zakup jest świetny, jest śliczna.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym, żeby moje, też właśnie cztery obok siebie, zakwitły na siatce, podobają mi się takie zasłony :) I oby grzyby trzymały się od naszych z daleka w tym roku :)

   Usuń
 3. Bardzo subtelna odmiana, delikatna niczym zawstydzone dziewczę w podwianej przez wiatr sukience ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dziewczęca, a w pobliżu rośnie Hakuookan, ten myślę, będzie wyglądał męsko :)

   Usuń
 4. Naprawdę śliczne kwiaty. Bardzo kobiece. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dość drobne jak na wielkokwiatowego powojnika, co mnie się podoba :) Pozdrawiam również :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...