b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 13 czerwca 2012

Clematis viticella 'Betty Corning'

Długo zastanawiałam się nad tą odmianą. Ze sklepu internetowego go nie kupiłam, gdyż ginął w masie innych wydawało, mi się, że atrakcyjniejszych, clemków, na dodatek główne zdjęcie jest tam nieszczęśliwe, w ogóle nie oddaje urody odmiany. Stał jednak w okolicznym sklepie ogrodniczym wśród kilku innych wielkokwiatowych odmian, jako jedyny z grupy włoskich. Trzeba było trzech wizyt, by zdecydować się na zakup. Nie kwitł tam jeszcze, pierwszy kwiat rozwinął się już u mnie w ogrodzie i ... zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Ma przepiękny odcień, w opisach ze sklepów różowo-lila, ale to za mało, nie przemawia do mnie, dla mnie to kolor lodów śmietankowych wymieszanych z odrobiną jagodowego soku, trochę w tonie róży 'Rhapsody In Blue', do tego dość ciemne ogonki liściowe i przypadkowe zestawienie z pomalowaną na czarno bramką wejściową do ogrodu uwydatniło kolor Betty. Mam nadzieję, że jak na powojnika włoskiego przystało, będzie rósł zdrowo, kwitł długo i obficie. 

Powojnik włoski Clematis viticella 'Betty Corning'

Powojnik włoski Clematis viticella 'Betty Corning'

Powojnik włoski Clematis viticella 'Betty Corning'

Powojnik włoski Clematis viticella 'Betty Corning'

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie powojniki na długich ogonkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny, niech zdrowo rośnie:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest śliczny! Napewno doda Twojemu ogródkowi wiele uroku. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten jak i kilka innych włoskich, mam 'film' na włoskie :)

   Usuń
 4. Taki tulipanokształtny .... Pamiętam, jak kilka porządnych lat temu, prawie całkowicie niedostępny, przynajmniej w centrach ogrodniczych. Chodziłam i pytałam o jakąkolwiek odmianę w tym klimacie i otrzymywałam zdziwienie sprzedających, "cooo ...?". Pozdrawiam.

  P.S a jak tam Avant - Garde ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powojnikami jest u nas nieźle, ale kilka odmian, które chciałabym mieć a w sprzedaży nie ma już się przewinęło mi przed oczami.
   Avant-garde troszkę rośnie, ale ma tak cieniutkie delikatne pędy, że w tym roku raczej nie mogę liczyć na choćby jednego kwiatka. Czekam na kwiaty Twojego :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...