b:include data='blog' name='google-analytics'/>

sobota, 6 sierpnia 2011

Jeżówka 'Gum Drop' (Echinacea)

'Gum Drop' jest troszkę podobna do 'Pink Double Delight' ale tylko odrobinę. Różni się od znanej i starszej wysokością i wielkością kwiatów. Pink Double jest dość niska, wydelikacona, 'Gum Drop' wysoka, silna a jej kwiaty szczególnie w pierwszej fazie rozwoju przypominają gerbery, są duże i bardzo eleganckie w przeciwieństwie do niektórych roztrzepanych w stylu choćby Hot Papaya. Wyzwanie dla hodowców, którzy pewnie już pełną parą pracują nad pełnymi odmianami, które będą miały kwiaty o takim właśnie pokroju tylko w innych kombinacjach kolorystycznych. No chyba, że mój gust zupełnie nie pokrywa się z gustem reszty i nikomu nie zależy na takim porządnym wyglądzie  :)


2 komentarze:

  1. Jeżówki, floksy, hosty, bergenie i jeszcze kilka, powracają do ogrodów. Moda wraca i odchodzi, a w ogrodach, jak w naszych szafach, prawda?

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm...ja nie jestem pewna czy chodzi o modę. Po prostu teraz mamy nowe odmiany i duzo szumu koło tego, nic dziwnego, każdy się zachwyca nowościami. Ileż można pisać o różowej jeżówce, raz się pokaże i wystarczy, a teraz co chwila nowe odmiany więc głośno o nich i podobnie z innymi roślinami. Wreszcie przybywają do nas piękności, których jeszcze 20 lat temu nikt ich nie znał. Nie było internetu, aparatów cyfrowych a zakupy za granicą były zarezerwowane dla wybrańców. No i technologia pomaga, in vitro bardzo to wszytsko przyspieszyło.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...