b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 14 grudnia 2011

Miscanthus x giganteus

Olbrzymi mieszaniec, który jest  najwyższą uprawianą przeze mnie trawą. Jest mieszańcem miskanta chińskiego z cukrowym i jeśli chodzi o rozrastanie przejął cechy od jednego i drugiego. Nie rośnie w kępie jak chiński ale nie rozłazi się tak wściekle jak cukrowy, choć wolałabym, by w ogóle nie próbował się rozrastać, bo wizja wykopywania nadmiarowych rozłogów staje się coraz bardziej realna, a do tego nie wystarczą zwykłe widły amerykańskie i przeciętne kobiece mięśnie :)
Poza tym lubię go, za piękny, troszkę fontannowy pokrój i egzotyczny wygląd. Niektórzy sprzedawcy polubili go szczególnie, bo naciągnęli sporą ilość kupujących sprzedając jako bambusa. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś hasło bambus działało na wielu bardziej niż hasło miskant i było to skrzętnie wykorzystywane przez niezbyt uczciwych.


6 komentarzy:

 1. Chcemy go posadzić w naszym ogrodzie, ale znając wszędobylskość i siły witalne tego miskanta posadzimy go w dziurawym, plastikowym wiadrze, co by się nie rozrastał skubaniec:-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam takie miejsce w ogródku do którego szukałam bambusa, ale widzę, że trawa, którą pokazujesz wystarczy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziurawe plastikowe wiadro nie wystarczy. Betonowy sarkofag to jest to! Pozbyłam się już tej trawki z ogrodu, wykopywanie odbywało się za pomocą siekiery.

  OdpowiedzUsuń
 4. Your blog is beautiful, I don't know anything about plants. I am following you so I will learn. Gorgeous pictures really! Greetings from Rome, Italy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Здравствуйте.
  В эти святые дни Рождества Христова, хочу поздравить вас с праздником. В этот день Христос пришел, чтобы спасти наш Мир от Тьмы.
  Желаю вам, чтобы светлый праздник вам подарил тепло, и уют в ваш дом, здоровья вам и вашим близким.
  С Рождеством Христовым и с Новым годом.
  Воеводин Дмитрий.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry! zamiast wynalazków typu wiadro czy beton można wykonać subtelną barierę w ziemi (wystarczy do tego materiał który nie przepuści rozrastających się korzeni, nagi leon, epdm czy inne tego typu materiały wkopane pionowo - na około rośliny).

  Jeśli ktoś będzie zainteresowany poradami w sprawie tego typu roślin jak miskanty i bambusy to zapraszam na nowe forum ogrodnicze o roślinach egzotycznych:

  www.forum-ogrodnicze.oleander.pl

  natomiast dział o bambusach, miskantach i wszelkich trawach (np pampasowych) znajduje się tutaj:

  http://forum-ogrodnicze.oleander.pl/bambusy-trawy/

  Serdecznie pozdrawiam!

  Dominik Nikelski

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...