b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 15 czerwca 2012

Heuchera 'Pinot Gris'

Dawno nie opisywałam żurawek, ale z braku czasu wiosną mam tak zapuszczony ogród, że trudno o jakieś sensowne i w miarę estetyczne zdjęcia.
Część żurawek i żuraweczek regeneruje się po zimie, z różnym skutkiem niestety, część rośnie zaskakująco pięknie. W drugiej grupie znalazła się nowość, kupiona jesienią, czyli 'Pinot Gris'. Francuska produkcja, więc troszkę rzadziej spotykana od produktów Terra Novy. Czytałam, że jest zmienna kolorystycznie, ale nie ma to jak przekonać się na własne oczy. Musiałam wyjść do ogrodu, żeby przyjrzeć się jej dokładniej, trudno opisać mieszankę kolorów.  Wiosną puściła piękne liście w odcieniach beżu. Jasnobeżowa blaszka, ciemne unerwienie, spód różowy. Teraz kolory się zmieniają, blaszka nabiega oliwką, różem, żyłki podobnie, różowieją, ciemnieją do oliwkowej zieleni jednym słowem bardzo dynamiczna odmiana, która na dodatek ładnie przyrasta, średniej wielkości liście tworzą zgrabną, gęstą kopułkę, a wady... wad na razie brak :)


Żurawka Heuchera 'Pinot Gris'

2 komentarze:

  1. Mam kilka odmian żurawek i wszystkie zachwycają kolorami. Niestety, z nazwami odmian częściowo się pogubiłam i u Ciebie próbuję identyfikować.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...