b:include data='blog' name='google-analytics'/>

niedziela, 17 czerwca 2012

'Westerland' ... dla Holendrów :)

Wiem, szanse na awans mają iluzoryczne, ale ja tak lubię oglądać mecze z ich udziałem, choć na razie nie powalają grą. Ta drużyna ma coś takiego, że zawsze jej kibicuję, może dlatego, że  ich nazwiska fajnie brzmią ... :)
'Westerland' zakwitła mi wczoraj. Sporo osób narzekało, że wymarzła tej zimy. Moja rośnie przy południowo-wschodniej ścianie domu, więc może dlatego dość dobrze zniosła mrozy. Oczywiście przemarzła do kopczyka, ale szybko ruszyła z kopyta. Piękny jest ten pomarańcz, piękny kształt dużych półpełnych kwiatów i piękny zapach.

Rosa 'Westerland'

Rosa 'Westerland'

7 komentarzy:

 1. Bardzo optymistyczny kolor! Trochę nietypowy jak dla róży ale takie połączenia lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość szybko różowieje, przekwita już bardziej typowo :)

   Usuń
 2. Ta róża wzbudza we mnie ambiwalentne uczucia, a to za sprawą koloru kwiatów, widziałam i podziwiałam ją wiele razy w realu,bardzo dorodna i zdrowa, jednak ten kolor.......,ale to tylko moje odczucie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkim musi to samo się podobać :)

   Usuń
 3. Kwiaty zdecydowanie nietrwałe: 1, max 2 dni w przeciętnie ciepłą pogodę. Ale przynajmniej "przekwita ładnie". Żadnych chorób na liściach nie widziałem przy braku oprysków. Marznie do ziemi nawet w te nie najmroźniejsze zimy. W miejscu cienistym nie powtarza kwitnienia, w przeciwieństwie np do Abrahama Darby.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...