b:include data='blog' name='google-analytics'/>

poniedziałek, 12 marca 2012

Krokusy i reszta

W tym roku krokusy to śmieszna sprawa, bo nierówno kwitną. Część z nich miała zamiar zakwitnąć już w styczniu, wtedy pokazały się listki niektórych, ale Dziadek Mróz powiedział im stop. Te wyrywne nieco ucierpiały od mrozów, ale na szczęście oberwało się tylko końcówkom liści. Kwiatom, jeszcze schowanym, upiekło się.
Biedne są moje krokusy, bo ciągle coś poprawiam na rabatach i demoluję niechcący kępki, nie pamiętam gdzie rosły, kopię dołek pod roślinę, a tu cebulki.
Mam też grupkę krokusików pod starą leszczyną, tam z kolei panują spartańskie warunki, a i gryzonie raczej nie omijają tego miejsca szerokim łukiem. Z roku na rok jest ich tam mniej, a szkoda, bo ta grupka pięknie się pomieszała, wysiała i dała kilka ciekawych innych kolorystycznie kwiatów, niestety z ww. przyczyn nie przybywa ich, chyba muszę lepiej zająć się tym miejscem, bo grzechem jest nie odwdzięczyć im się za takie niespodzianki jak ta poniżej :


I pozostałe ozdoby marcowego ogrodu:8 komentarzy:

 1. Piękne kolory. U mnie jeszcze nic nie kwitnie, bo co zdążyło wypuścić listki to mróz zrobił swoje. Mam nadzieję, że jednak coś zostało i już niedługo też coś zakwitnie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Już? A u mnie nic oprócz przebiśniegów.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to u mnie autentycznie FINLANDIA. Przebiśniegi w pączkach, dobre i to.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne widoki - aż się serce raduje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już za chwilę się porozwijają...jak będzie u niektórych 20 st ciepła, to będzie narzekanie, że zakwitło i przekwitło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie raport poranny: 1 szt przebiśniega, 1 kępka krokusów, ranniki wypsiało, podobnie jak resztę przebiśniegów. Trzeba będzie dopisać na listę i dokupić i tak bez końca, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale wiosennie u ciebie, aż miło popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kwiaty okazały się wspaniałymi modelkami, niestety u mnie nic nie kwitnie, nic nie wychyla się z ziemi. Czekam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...