b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 13 maja 2011

Daphne cneorum

Gdyby nie moje bezsensowne, nieprzemyślane nasadzenia miałabym się czym pochwalić. Prezentowana kępa wawrzynka ma już kilkanaście lat i mogłaby mieć ok 1 m średnicy. Niestety posadzona zbyt blisko jodła balsamiczna 'Nana' a potem kosodrzewina 'Wintergold' wcale nie są takie karłowe i wcale tak wolno nie rosną. Wciśnięta pomiędzy iglaki krzewinka źle się czuje, choruje. Rok w rok wycinam mu jakieś usychające pędy. Trudno się go rozmnaża, sadzonki niechętnie się ukorzeniają, udało mi się na razie utrzymać tylko jedną, posadziłam ją mądrzej, na słonecznym stanowisku, ale na taki efekt muszę poczekać jeszcze kilka lat.
Uwielbiam go gdy kwitnie, urodę kwiatów można podziwiać na zdjęciu, zapachu oddać się nie da, jest obłędny i silny.


2 komentarze:

  1. Od ubiegłego roku poszukuję wawrzynka bo swój 15 letni zmarnowałam, posadziłam go obok irgi i przegrywał z nią walkę o miejsce, chciałam mu pomóc i go przesadziłam a resztę przez jedną noc podczas upałów załatwił kret. Bardzo proszę o pomoc przy znalezieniu miejsca, gdzie mogłabym kupić nową roślinkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest na Allegro....tylko diablo drogi. Niestety ciężko się go mnoży, mnie w ubiegłym roku nie ukorzeniła się ani jedna sadzonka.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...