b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 10 września 2008

Cornus alba 'Aurea'

Kolejna odmiana derenia białego. Tego też nie przycięłam na wiosnę, dlatego owocuje (kwitnie sobie też ). Często zdarza się, że odmiany żółtolistne zielenieją w ciągu lata i o tej porze mają nieciekawe, wyglądające na schorowane, często poprzypalane listki, ta odmiana wygląda nieźle i jest nadal wyraźnie żółta. To duża zaleta.

Hibiscus syriacusA to mój wyczekany hibiskus :) Dostałam go z wymian ok 6 lat temu. Nie pamiętam czy to była siewka czy ukorzeniona sadzonka. Posadziłam go w nie najlepszym miejscu, w półcieniu, krzewy obok się rozrosły, więc kisił się tam biedaczek wciśnięty między kolkwicję a żywotnikowca. Rok temu zawiązał pąki, ale wszystkie mu obleciały, nie zakwitł. W tym roku, wiosną, go przesadziłam i wreszcie doczekałam się kwiatów. To oczekiwanie miało swój urok, i mimo, że nie wyrósł mi żaden rarytas, odczuwam wielką satysfakcję. A kolorek ładny, kwiaty podbne do odmiany Hibiscus syriacus 'Woodbridge', ale nie jestem pewna, czy to ona, więc mój krzew pozostanie bezimienny.

Rosa 'Mary Rose'
Moja ulubiona angielska róża. Lubię ją za kolor kwiatów i krzewiasty pokrój. Teraz powtarza kwitnienie po krótkim sierpniowym odpoczynku.

Pyracantha coccinea 'Red Column'


Ognik o kolumnowym wzroście i przepięknych czerwonych owocach długo utrzymujących się na krzewie. Gdyby nie przemarzał w czasie ostrych zim byłoby idealnie. Mamy jeszcze kalendarzowe lato, jest dość ciepło, komary trzymają się dzielnie, ale w ogrodzie widać już, że jesień nadchodzi wielkimi krokami, poranna rosa, dziś trochę mgły i wychodzą takie zdjęcie, z których bije jesienną nostalgią, szkoda, że lato odchodzi....
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...