b:include data='blog' name='google-analytics'/>

sobota, 28 maja 2011

Semiaquilegia ecalcarata

To taki drobniejszy orlik bez ostróg, który wciśnięty od lat między dwa iglaki ledwo wegetuje, rok w rok o nim zapominam. Nie zbieram nasion, nie przesadzam i zawsze gdy kwitnie żałuję, że tego nie zrobiłam. Nie dane mi jest przez to podziwiać go w pełnej krasie, może tym razem coś z tym zrobię, bo przypomniał mi się w tym roku sam, wychylił się jak wyrzut sumienia zza hołubionego bodziszka 'Margaret Wilson'. Zbiorę nasiona i znajdę mu lepsze miejsce :)
Fagus sylvatica 'Silverwood'

Na razie pokrój ma podobny do opisywanego 'Purpurea Tricolor', jest trochę starszy od niego. Z roku na rok pięknieje i coraz bardziej rzuca się w oczy. Szkoda jedynie, że się przypala.
Fagus sylvatica 'Purpurea Tricolor'

Ta odmiana jest różnie nazywana. Czasem jest to samo 'Tricolor', czasem 'Roseomarginata'. O tej porze są już tylko dwa kolory purpura z różem. Pięknie wygląda gdy jest podświetlany przez promienie zachodzącego słońca. Na razie zbliżenie gałęzi, co prawda jest już w miarę duży ma ponad 2 m ale młode i rzadkie drzewka, źle się fotografuje.

Polygonatum x hybridum 'Striatum'

Dwa lata temu już ją opisywałam tutaj. Przybyło jej trochę przez ten czas, ale nie w takim tempie jak zakładałam:(  Ładna jest, zatem nie szkodzi gdy dostanie drugi wątek na blogu.

 Polygonatum x hybridum 'Striatum'


  
 Polygonatum x hybridum 'Striatum'

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...