b:include data='blog' name='google-analytics'/>

wtorek, 17 maja 2011

Pulmonaria longifolia 'Raspberry Splash'

Podobna do opisywanej niżej miodunki. Pokrój podobny, gęsty, zwarty, długie, wąskie liście zielone, w srebrzyste plamki, a kwiaty w kolorze ciemnego różu. Również bardzo efektowna odmiana. Bardzo ją lubię gdy jest w pełni rozkwitu.


Pulmonaria longifolia ssp. cevennensis

Midunka długolistna zakwita później od reszty miodunek rosnących u mnie. Ma nieco mniej efektowne kwiaty, bo mniejsze, ale jest ich w zbitym kwiatostanie więcej, kwitnie również obficiej. Za to pokrój ma najładniejszy. Kępy są zwarte, liście i łodygi kwiatowe wyrastają promieniście i gęsto ze środka kęp.
Opisywana miodunka ma ciemne kwiaty w niebiesko-fioletowym kolorze i srebrzysto-szarozielone liście, ze zdecydowaną przewagą srebra. Piękna jest :)
Corydalis ochroleuca

Opisywałam ją już tutaj ale tak ładnie wyszła, że znów będzie miała swój wątek :) Jest prześliczna.


Viola sororia

To mój ulubiony fiołek motylkowaty, ze względu na całokształt, kwiaty i pokrój. Wydaje się być najefektowniejszym.


Viola sororia f.priceana

Ta forma jest dość wysoka, ma ładne kwiaty z fioletowoniebieskim żyłkowaniem. Szkoda, że te moje motylkowate fiołki nie pachną.


Viola sororia 'Freckles'

Te ciapki na płatkach już dawno mnie zauroczyły. To bardzo ładna odmiana fiołka motylkowatego. Tak się złożyło, że wszystkie moje egzemplarze rosną pod czymś, mają trochę za ciemno i przez to niezbyt obficie kwitną, muszę przypilnować w tym roku, by niektóre przenieść na jaśniejsze stanowiska.


Viola

Rosną u mnie i wysiewają się to tu to tam takie i podobne fiołki. Są krótkowieczne i dość zmienne ale ich kolorki kręcą się wokół brązów, fioletów i lila. Bardzo lubię te odcienie razem.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...