b:include data='blog' name='google-analytics'/>

sobota, 4 czerwca 2011

Iris sibirica 'Southcombe White'

Tak się chyba ta moja ulubiona odmiana nazywa. Uwielbiam jej szarobiałe płatki a jeszcze bardziej tę rudobrązową nasadę. Pięknie to razem wygląda.
Sedum hispanicum var.minus 'Aureum'

Zabawa podobna jak z opisywanym niżej, też mi kaprysił i też lepiej poczuł się w półcieniu. 'Aureum' ma śliczne żółte listki i idealnie nadaje się do podkolorowania każdego skalniaka. Wydaje mi się jednak, że rośnie wolniej.


Sedum hispanicum var.minus

Przez większość mojego ogrodowego życia uważałam, że rozchodniki są najmniej kłopotliwymi bylinami w ogrodzie, wszystko do czasu niestety. Zmieniłam zdanie po zakupie pierwszych rozchodników łopatkowych, wyższych odmian rozchodników o kolorowych liściach i właśnie opisywanego rozchodnika hiszpańskiego.
Jako, że hiszpańskie wyglądem przypominają naszego rozchodnika ostrego i temu podobnych posadziłam je na suchym skalniaczku, w pełnym słońcu. Dwa lata męczarni, było go coraz mniej, prawie nie przyrastał, skarlał. W ubiegłym roku poszedł na półcienisty skalniak, gdzie był w miarę regularnie podlewany,  udało się :) Ładnie się rozrasta, kwitnie i widać, że mu dość dobrze tam, bo wygląda świeżo. To jeden z najładniejszych rozchodniczków, zwarty gęsty, ma niebieskawe listki. Wartko go mieć, zdobi zawsze.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...