b:include data='blog' name='google-analytics'/>

czwartek, 5 maja 2011

Ajuga 'Dixie Chip'

Niedawno, na naszym rynku roślinnym, pojawiły się trzy fajniutkie dąbrówki, które łączy podobny wygląd i słówko 'chip' w nazwie. Mamy 'Chocolate Chip', ''Toffee Chip' i 'Dixie Chip'. Kształt podobny, kolorki różne. Pierwsza brązowo-zielona, druga szarozielono-żółta, trzecia biało-różowo-szarozielona. Pierwsza już u mnie rośnie, pięknie się rozrosła, Toffee jeszcze nie mam, a Dixie posadziłam niedawno i mam nadzieję, że będzie tak fajna jak intensywnie rozrastająca się Chocolate. Mam wrażenie, że pięknie skomponuje się z niskimi serduszkami, gdyż jej listki utrzymane się w tej samej, chłodnej, niebiesko-różowej, tonacji kolorystycznej. Śliczna okrywowa bylina i bardzo gęsta, nic w niej nie wyrośnie. Jeszcze tylko Toffee brak  :)


Ta odmiana jest rewelacyjna. Nie przesadzę jeśli powiem, że rośnie w oczach. Pierwsze zdjęcia pochodzą z maja, to poniżej, z połowy lipca.  Błyskawica, prawda? :)


Picea abies 'Pusch'

Karłowa odmiana świerka pospolitego, najurodziwsza właśnie teraz, gdy z końców młodych, jasnozielonych przyrostów wyłaniają się intensywnie różowe szyszki. Uznawana jest za wolno rosnącą odmianę, ale nie jest z tym wzrostem tak źle, przyrosty nie są malutkie, mają po kilka cm, zatem po dwóch trzech latach po zakupie małej, zaszczepionej rośliny jest już co oglądać a potem z roku na rok jest coraz piękniej. Aczkolwiek mam wrażenie, że mój 'szyszkuje' w kratkę. Dwa lata temu były szyszki, rok temu trzy na krzyż, w tym roku znów sporo. Za kilka lat będę widziała, czy to tylko przypadek czy ten typ tak ma.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...