b:include data='blog' name='google-analytics'/>

niedziela, 29 maja 2011

Corydalis 'Spinners'

Kokorycz, która jest mieszańcem pomiędzy dwoma gatunkami C. elata z C. flexuosa. Generalnie jest podobna do kokoryczy wzniesionej, ale jest niższa i kwitnie wcześniej.


Taraxacum faeroense

Mniszek, popularnie zwany mleczem w kolorowej wersji, wyróżniający się ciemno-bordowymi listkami wczesną wiosną. Opis jest interesujący, ale jest to inny gatunek, który u mnie nie rośnie tak jak nasz mniszek pospolity. Liście nie są duże, tworzą przyziemną rozetę i zupełnie nie rzucają się w oczy. Ot taka ogrodowa ciekawostka. Może jeszcze inne stanowisko, może w większej masie, nie udało mi się na razie go pięknie wyeksponować.Smilacina racemosa

Majówka groniasta jest typową leśną byliną w stylu konwalii, kokoryczek, czerńców. Dużo zielonych liści, dość skromne kwiaty, jagody jesienią. Rozrasta się za pomocą podziemnych kłączy. Może nie gra pierwszych skrzypiec w ogrodzie, ale ma coś w sobie, taką skromną urodę, trzeba stanąć, przyjrzeć się i ją dostrzec :)
 

Heuchera 'Marmalade'

Niezmiennie śliczna, żywotna z roku na rok przybywa mi jej, mateczna roślina jest coraz większa, sadzonki rozrastają się szybko. Ta żurawka snu z powiek mi nie spędza tak jak np. podobna, ale ciu ładniejsza kolorystycznie 'Amber Waves'.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...