b:include data='blog' name='google-analytics'/>

sobota, 16 lipca 2011

Eryngium 'Jade Frost'


Marzyłam o tej odmianie przez kilka lat. W tym roku udało mi się wreszcie ją kupić, co prawda, nie było lekko, łatwo i przyjemnie, bo sprzedający za pierwszym razem wysłał mi zwykłego mikołajka o zielonych liściach i niezbyt ochoczo naprawił błąd, ale naprawił....choć tak pół na pół, bo razem z nim przybyły do mnie sadzonki podobnego 'Sunny Jackpot', niestety za pierwszym i za drugim razem tak marne i słabe, że nie przeżyły. Szkoda, że sprzedawcy przekładają czasem chęć zysku nad uczciwość kupiecką i sprzedają rośliny, które nie nadają się do posadzenia do gruntu dlatego, że ich system korzeniowy jest, delikatnie mówiąc, szczątkowy, ale cóż...na szczęście ten rośnie, choć mam obawy, że do pierwszej zimy, sieć podaje, iż nie jest zbyt odporny na mróz. Jednak ja zaryzykuję, jest zbyt piękny by nie ryzykować :)


Zapoznałam się z informacją Pana Radziula o tej odmianie, już w ubiegłym roku. Wg Pana Radziula wiosną miał wyjść już zielony i zapewne dlatego dostałam w ubiegłym roku zieloną sadzonkę, zrewersowaną. Na szczęście ten mikołajek nie zawsze wywija takie numery. I na szczęście okazało się, że jest jednak odporny na mróz. Dziś, czyli 17 maja 2012 wygląda tak :)Monarda x hybrida 'Croftway Pink'

Pysznogłówki to popularne ogrodowe byliny, które właśnie zaczynają kwitnąć. Nie są zbyt wymagające, potrafią szybko się rozrastać, szkoda, że czasem pędy się pokładają...jestem leń i bardzo lubię samoobsługowe byliny :)
Liście pysznogłówek pięknie pachną i różnie, w zależności od odmiany. Ja najbardziej lubię czerwoną, która w tej chwili jest reanimowana i ma jednego kwiatka. W czasach jej świetności wyrywanie chwastów i jakakolwiek inna praca obok kęp, to sama przyjemność. Opisywana różowa już takich wrażeń nie dostarcza, ale jest ładna :)

Echinacea 'Tangerine Dream'

Zakwitła pierwszy raz, kwiaty dopiero się rozwinęły, zatem jestem ciekawa jak będzie zmieniał się kolor w miarę przekwitania. Póki co płatki są śliczne, pomarańczowe. Ta odmiana zimowała u mnie, więc uznaję  ją za odporną.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...