b:include data='blog' name='google-analytics'/>

poniedziałek, 28 czerwca 2010

Veronica 'Trehane'

Żółtolistna odmiana przetacznika ładna. ale trochę kłopotliwa. W cieniu zielenieje, w półcieniu trochę przypala, trzeba trafić ze stanowiskiem dla niego. Nie wiem dokładnie jaki to gatunek, w sieci krążą różne nazwy. Dominuje V. prostrata ale nie byłabym taka pewna, mój rozesłany wygląda inaczej.

Rosa helenae 'Semiplena'

Róża którą bardzo lubię a zarazem nie znoszę :))
Jest piękna w okresie kwitnienia. Obsypana, biało-kremowymi kwiatami, dokładniej kremowymi po rozwinięciu, bielejącymi z czasem, oblepiającymi gęsto długie pędy, wprawia w zachwyt, ale praca w jej okolicy.... pozaciąganie ubrania, zerwane czapki z głowy, zaczepione włosy to norma. Haczy okrutnie i za każdym razem gdy tylko ktoś się do niej przybliży.
Jest całkowicie odporna na mróz, łatwo się mnoży przez sadzonki, nie trzeba się bawić w szczepienie gdy chce się ją rozmnożyć....szkoda tylko, że kwitnie jeden raz.

Myosotis palustris 'Variegata'

Bardzo lubię tę niezapominajkę. Zauroczyła mnie swoimi kolorami. Biało-zielone liście, z dominującą ilością bieli, są idealnym tłem dla jasnoniebieskich kwiatków. Kolor jest zdecydowanie delikatniejszy niż np. u popularnych dwuletnich niezapominajek, brunner, ułudek. Całość liście i kwiaty wygląda bardzo subtelnie. Niestety, nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się sfotografować i pokazać piękną kępkę białozielonych listków ozdobionych niebieskimi kwiatkami. Ta niezapominajka rośnie słabo, słabo się zagęszcza i rok w rok trzeba ją rozsadzać, bo jest bardzo krótkowieczna. Nie jest to bylina o której można ot tak sobie zapomnieć.

Geranium pratense 'Nodbeauty' Black Beauty

Nie jest to rewelacyjne rosnąca odmiana, muszę poszukać dla niej innego miejsca, po roku nadal jest to jednopędowa roślina, nie było czego dzielić i przesadzić w celu znalezienia lepszego stanowiska. Może za rok się uda. Najbardziej irytującym jest fakt, że to przecież odmiana bodziszka łąkowego, który rośnie u nas na nieużytkach, na rowach i ma się świetnie :)

Geranium dalamticum

Niski uprawiany w ogrodach skalnych bodziszek. Ładnie się rozrasta, tworzy gęste poduchy i najważniejsze, nie kaprysi :)

Spirea japonica 'Goldmound'

Śliczna odmiana, wczesną wiosną listki są pomarańczowe, potem intensywnie jasno-żółte w kierunku cytrynowej żółci a teraz nabrały cieplejszego odcienia, w ciągu lata lekko zzielenieją. Delikatnie różowe kwiaty ładnie grają z żółcią liści. Bardzo lubię tę odmianę.

Niski żywopłot z tawuły Goldmound

Weigela 'Suzane'

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...