b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 3 września 2008

Rosa 'Graham Thomas'

Mam mało róż w ogrodzie, kilka sztuk w tym cztery angielskie. Niestety nie są pozbawione wad. Ich kwiaty są ciężkie, po deszczu zwisają w dół, trwają krótko. W tej chwili zaczynają powtarzać kwitnienie i będą sobie podkwitać do zimy.
Czerwiec 2009.


Polemonium pauciflorumSkromy wielosił, ma dość długie, trąbkowate kwiaty, oryginalnie zabarwione, wydawałoby się, że powinien wzbudzać zachwyt wszystkich przechodzących obok, a jednak tak się nie dzieje, w ogóle nie rzuca się w oczy. Jest to bylina zdecydowanie efektowniejsza na zdjęciach. Na dodatek często zachowuję się jak dwuletnia, zamiera po kwitnieniu. Daje samosiew, przez co omal jej nie straciłam, bo zlikwidowałam ją w jednym miejscu, w drugim, nie pilnowałam i nagle w ubiegłym roku okazało się, że został mi jeden ledwo zipiący egzemplarz, który sobie padł bezpotomnie. Na szczęście nasiona tego wielosiła nie tracą zbyt szybko żywotności. Roślina, którą sfotografowałam wzeszła w miejscu gdzie od dwóch lat go nie uprawiałam, ufff, za bardzo liczyłam na samosiew i omal się nie przeliczyłam. Pomimo jego wad bardzo go lubię....fotografować szczególnie, jest bardzo fotogeniczny :)

Molinia caerulea 'Variegata'Trzęślica podoba mi się z dwóch powodów. Pierwszy to kolory, ma ładnie, wyraźnie paskowane liście. Drugi powód: pomimo kończącego się lata wygląda nienagannie, świeżo i zdrowo, nic nie podsycha, nie przebarwia się na razie. I cały czas kwitnie, ciągle wypuszcza nowe pędy. Nie wiem jak będzie się zachowywała później i w następnych latach. Posadziłam ją w tym roku, ale zapowiada się fajnie.

Viburnum plicatum 'Watanabe'

Uwielbiam tę odmianę kaliny japońskiej. Pięknie kwitnie wiosną, obficie, potem zwalnia tempo, ale to tu to tam pojawiają się pojedyncze kwiatostany, za to jesienią jest jednym z nr 1 w moim ogrodzie. Przede wszystkim szybko zaczyna się przebarwiać bardzo szybko, już w końcu ma przebarwione liście, a z tym ciemnoczerwono-bordowo-zielonym tłem cudownie kontrastują białe kwiaty. Trudno oddać jej urok, fotografowałam ją dziesiątki razy i nie wychodzi, niestety. Może kiedyś gdy będę miała lepszy aparat uda się ta sztuka :)

Tak wygląda na początku października:

Hibiscus syriacus 'Hamabo'
Lody truskawkowe z sokiem, tak mi się kojarzą te kwiaty. Hibuskus po przeżyciach, w ubiegłym roku był niechcący skoszony, na szczęście odbił ładnie, przeżył łagodną zimę i po dwóch latach doczekałam się na jego kwiaty...było na co czekać...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...