b:include data='blog' name='google-analytics'/>

wtorek, 6 lipca 2010

Campanula cochleariifolia


Dzwonek drobny to niziutka zadarniająca bylina. Nieco ekspansywna, dość szybko się rozrasta, ale w pełni kwitnienia przepiękna. Zresztą zdjęcie mówi samo za siebie :)

Thalictrum flavum ssp. glaucum

Rutewki orlikolistne już przekwitają ale za to teraz zaczyna kwitnąć rutewka żółta. Jest zdecydowanie wyższa ma ok 170 cm od niżej opisywanych. Niebieskawe listki ładnie grają z cytrynowo-żótymi kwiatami. Za to, mój błąd, bo zlewają się z rosnącym obok żółtolistnym wiązem, nie spodziewałam się, że będzie to tak wysoka bylina, że kwiaty dosięgną korony drzewka :) Łodygi trzeba niestety również podwiązywać, nie ma szans, by się nie wyłożyły.

Thalictrum aquilegifolium

Rutewka orlikolistna już niestety przekwita. Szkoda, bo puszyste kwiatostany są bardzo ładne, a ja nie nacieszyłam się ich urodą w tym roku, z braku czasu nie podwiązałam łodyg, które się pokładły co nie wyglądało zbyt efektownie. Na dodatek część z nich posadziłam na mocno zacienionym stanowisku i nie kwitły zbyt obficie, muszę je koniecznie przesadzić.
Thalictrum aquilegifolium var. album

Holodiscus discolor

Uprawiam pustokrężnika od wielu lat. Przez ten czas nie dane mi było podziwiać jego urody w pełnej krasie. Posadzony na dość suchym stanowisku, w pobliżu róży pomarszczonej, która błyskawicznie się rozrosła i go zagaiła, na dodatek trapiony przez jakieś grzybowe choróbsko, wolno rósł, co urosło, to przyschło i trzeba było wycinać. Złapał wiatr w żagle dwa lata temu, gdy mój mąż wyeksmitował różę na pole. Nie jest jeszcze gęsty, ale myślę, że w tym roku wypuści już kilka długopędów i w przyszłym roku będzie jeszcze efektowniejszy.
Zwisające, duże kwiatostany złożone z drobniutkich, puszystych, tawułowatych kwiatków są przepiękne, szkoda, że ten krzew jest tak mało popularny i nie mam pojęcia dlaczego.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...