b:include data='blog' name='google-analytics'/>

środa, 30 czerwca 2010

Geranium 'Summer Skies'

Philadelphus 'Innocence'

Ciekawa odmiana jaśminowca. Listki Innocence, są silnie upstrzone żółtymi ciapkami, naciekami. Kwiaty białe, pachnące, pojedyncze.

Hemerocallis x hybrida 'Stella d'Oro'

 'Stella d'Oro' to szybko rozrastająca się, dość niska odmiana liliowca. Kwitnie długo co jest jej dodatkowym atutem. Same kwiaty nie są tak efektowne jak u nowszych odmian, ale całość mi się szalenie podoba, kępy są gęste, zgrabne a łodygi nie pokładają się pod ciężarem kwiatów, jak to się czasem dzieje u wysokich odmian.

Campanula punctata 'Hot Lips'

Niziutka odmiana dzwonka kropkowanego. Ekspansywna tak jak przystało na ten gatunek, ale w wersji mini. Gatunek i jego wysokie odmiany panoszą się wśród wyższych bylin, ta odmian panoszy wśród niskich okrywowych, skalnych. Nie wiem czy to ja mam pecha, czy taka ich natura, ale mam problem z utrzymaniem tego gatunku, niby się rozrasta, ale po zimie niewiele roślin się ukazuje. 'Hot Lips' najlepiej przezimował w poduszce głodka i tu wyrósł, teraz kwitnie, tam gdzie nic go nie chroniło, nie pokazał się. Odrasta również spod kamieni. Zatem jego nadmiernego rozrastania nie boję się a boję, że kiedyś go stracę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...