b:include data='blog' name='google-analytics'/>

sobota, 30 sierpnia 2008

Yucca filamentosa 'Bright Edge'


Od wiosny byłam nią trochę zawiedziona. Część liści zimą uschła, te które wyrosły wiosną miały wąskie obrzeżenie, wyglądała mało efektownie. Dopiero teraz nabiera kolorów, liście, które teraz wypuszcza mają wyraźne, zdecydowanie szersze obrzeżenie. Wyładniała, rzuca się w oczy, fajnie, bo o to chodzi.... :)

Clematis x hybrida 'Ville de Lyon'


Jedyny kwitnący w tej chwili, u mnie, wielkokwiatowy powojnik. Właśnie powtarza kwitnienie i to dość obficie, ta odmiana słabo mi rośnie, niestety. A szkoda, bo ma bardzo ładny kolor kwiatów i oryginalny kształt.

Persicaria virginiana 'Lance Corporal'


Cóż można powiedzieć o tej odmianie? Na pewno to, że szybko rośnie. Posadzona wiosną jako mała sadzonka zdobi już wyraźnie ogród. Marzy mi się jeszcze inna odmiana tego rdestu...'Painter's Palette', ale na razie nie spotkałam go w sprzedaży, może kiedyś... :)


Lonicera japonica 'Mint Crisp'


Druga odmiana wiciokrzewa japońskiego. Liście upstrzone, całe w żółtokremowych plamach i smugach, bardzo mi się podoba :) Ciekawe jak przezimuje, kupiłam go w czerwcu.

Lonicera japonica 'Aureoreticulata'


Wiciokrzew japoński, atrakcyjny, ze względu na ciekawie wybarwione liście. Złote żyłki na liściach są szersze lub węższe w zależności od stanowiska. Nie do końca odporny na mróz, ale zimuje u mnie od lat, przestałam się bać o niego gdy nadchodzą duże mrozy. Ten jest słabo wybarwiony bo do niedawna rósł w cieniu.

Weigela florida 'Nana Variegata'


A teraz żywsze kolory. Dla mnie ta krzewuszka jest jedną z ładniejszych roślin o żółtozielonych liściach. Ten kontrast zieleni i żółci, ideał :)

Weigela florida 'Verweig3' MINOR BLACK


Trzecia kompaktowa odmiana po Cappuccino i Monet. Ta ma ciemno czerwone listki. Na razie jest większa od tych dwóch, mam nadzieję, że nie jest to pomyłka i kupiłam po prostu starszą roślinę lub rośnie ona nieco silniej od siostrzyczek :)

Weigela florida 'Verweig' MONET


Zdjęcia mówią same za siebie, przepiękna odmiana :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...