b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 3 października 2008

Clematis tangutica 'Kugotia' GOLDEN TIARATrochę nieporządny powojnik, rośnie bardzo szybko, wiosną muszę go dość radykalnie przycinać, obficie kwitnie, może nie tak okazale jak jego wielkokwiatowi kuzyni, ale niezawodnie i przede wszystkim zdrowo rośnie. Źródła podają, że kwitnie wokresie VII-X ale nie jest to jednostajne kwitnienie, roślina zakwita, przekwita a potem znów powtarza. W tej chwili pnącze jest obsypane kwiatami, co o tej porze jest dość cennym i niewątpliwie bardzo ładnym widokiem :)

Tricyrtis hirta 'Lightning Strike'

To moje drugie podejście do tej odmiany. Pierwszą kupiłam w ubiegłym roku, duża okazała roślina (oczywiście jak na trójsklepkę), kłącza wręcz wyłaziły z doniczki. Niestety po zimie ledwo, ledwo odbiła, wyrosły dwa pędy, które, pech, jak pech, coś mi wykopało/wyrwało, nie zauważyłam w porę, pędy przyschły i nie dało się już nic uratować. Roślinka na zdjęciu to egzemplarz kupiony niedawno, zobaczymy jak przezimuje, aż nie chce się wierzyć, żeby odmiana była o tyle wrażliwsza od gatunku, dlatego próbuję jeszcze raz, choćby dla tych ślicznych wesołych smug na liściach.

Ceratostigma plumbaginoides


Dość ładna bylina, zadarniająca, ale nie bardzo ekspansywna. Ma piękne ciemnoniebieskie kwiaty, bardzo ładnie kontrastujące z zaczerwienionymi od chłodów pąkami. Po pierwszych przymrozkach liście również się zaczerwienią. Moja ceratostigma posadzona obok hortensji ogrodowej i tui 'Reingold' w tym roku wygląda brzydko, tują ją stłamsiła, na dodatek wyrosły w niej siewki bodziszka krwistego, jakiejś głowienki, lobelii i zrobił się z niej drapak bez pokroju. Tuję oddałam w dobre ręce, siewki postaram się wykarczować i w przyszłym roku, mam nadzieję, zawciągowiec znów będzie zdobił jak kiedyś.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...