b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 26 kwietnia 2013

Primula 'Miss Doris'

Wspaniały okres się zaczyna, gdy zakwitają u mnie jedne z moich ulubionych roślin, czyli pierwiosnki. Jestem nieco rozczarowana postawą niektórych odmian, które ładnie rosły, ale ucierpiały zimą 2011/2012 niestety nie pozbierały się jeszcze. Mam kilka biednych rozetek pełnych 'Lilacina Plena', 'Dawn Ansell' (klikając na nazwy można zobaczyć jak kiedyś wyglądały), ale są tak skromne, że nie mam ochoty ich fotografować. W tym roku będę je rozpieszczać nawozami, może odżyją i powrócą czasy ich świetności.
'Miss Doris' kupiłam dwa lata temu, ładnie przezimował, powolutku się rozrasta. Nie kwitnie tak obficie jak inne,  ale jest widoczny. Przyznam, że biały brzeg płatków nie do końca trafia w mój gust... oj, marudzę, piękny jest :)

Primula 'Miss Doris'


9 komentarzy:

 1. Piękne fotki, ja dziś posadziłam czomber i meliskę...może się przyda:-))) , zapraszam Cię serdecznie do sklepu redecor.pl dotarła nowa dostawa a z nią piękne cynowe balie na rośliny zapraszam Gosia z hoemfocuss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, ja na razie wydaję każdą wolniejszą kwotę na rośliny. Może kiedyś skupię się na rzeczach, ozdobach, dodatkach do ogrodu :)

   Usuń
 2. Śliczne są te pierwiosnki. Pełne i radosne. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A obok rosną jeszcze żółty i krwistoczerowny, piękny tercet.

   Usuń
 3. Ładna jest, u mnie z pełnych zostały tylko dwie odmiany a tyle ich z Berlina przywiozłam. Więcej pełnych nie będę sadziła, skupię się na różnych pojedynczych byle obficie kwitły. U mnie dzisiaj już zimno i taki zapowiadają mi długi weekend.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też chłodno, mam wolny długi weekend i w sumie się cieszę, że nie grzeje, lepiej mi się pracuje w ogrodzie gdy jest chłodniej, a cały tydzień planuję przeznaczyć na ogród. Może nadrobię :)

   Usuń
 4. U mnie pierwiosnki też już zaczynają kwitnąć, chociaż nie są tak urocze jak twoje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, każde są urocze, te pospolitsze mniej kapryśne rzucają się w oczy z daleka, szczególnie ich kontrastowe oczka.Ja nie umiem oddać uroku tych kępek na zdjęciach.

   Usuń
 5. Piękne! Na pewno znakomicie prezentują się w ogrodzie :) Ja ostatnio poluję na jakiś ładny żywopłot, żeby dodatkowo ozdobić swoje ogrodzenie. Możesz coś polecić?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...