b:include data='blog' name='google-analytics'/>

piątek, 3 maja 2013

Primula 'Miss Indigo'

Moje marzenie wieloletnie spełniło się bodajże wczesną jesienią 2011 roku. Udało mi się go kupić na Allegro. Rok temu zakwitł tylko jednym kwiatkiem, w tym roku jest nieco lepiej. Trzy kwiaty wyrastające z pierwszej rozetki i jeden pączek wychylający się z drugiej. Cieszy mnie też pięć nowych rozetek, które w drugiej połowie lata rozsadzę. Wygląda na to, że będzie rósł i nie wypadnie jak niektóre pełne, które ledwo wegetowały. A tak wygląda moja miss, prawda, że piękna?:)


5 komentarzy:

 1. Fantastyczna! Jeszcze takiej nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna - ciepłe słowa uznania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo. Pierwszy raz widzę taka formę kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutnie piękna. Ten głęboki granat, taki szafirowy i biała kroneczka, z odrobinką ożywczej żółci. Cudo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny kolor. Taką białą obwódkę ma jedna ostróżka, którą kupiłam od "babki" na zielonym rynku zeszłego roku. Niekoniecznie je lubię. Początkowo wydawało mi się, że to jakieś "obtarcia" na brzegach płatków ;o)

  A ja dziś boję się zajść do ogrodu po kolejnej wczorajszej ulewie z gradem. Pierwsza nic złego nie wyrządziła. Może i kolejne oszczędziły moje dopiero co wysadzone flance.

  Dziękuję za zaproszenie na kawę :o) Nie martw się Katarzyno, nie będę Cię niepokoić. Niemniej fakt, że Ty tam jesteś i Twój ogród sprawi, że Żuławy staną się mi podwójnie bliższe :o)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...